Ussetsu Drop
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» What Anime Eyecolor would you have
Parerea voastra EmptyDum Noi 23, 2008 12:46 am Scris de Yami-chan

» ce fel de inger esti?
Parerea voastra EmptyDum Noi 23, 2008 12:37 am Scris de Yami-chan

» Who Are Your Celebrity Sisters?
Parerea voastra EmptyDum Noi 23, 2008 12:35 am Scris de Yami-chan

» Schimbarea nick-ului
Parerea voastra EmptyDum Noi 02, 2008 8:05 am Scris de |~ReFLuXy~|

» Intreviu cu Yami
Parerea voastra EmptySam Noi 01, 2008 10:44 pm Scris de Yami-chan

» Ohayo!
Parerea voastra EmptySam Noi 01, 2008 10:38 pm Scris de Yami-chan

» Rate the anime pics
Parerea voastra EmptyVin Oct 31, 2008 1:46 am Scris de Yami-chan

» Colegii tai
Parerea voastra EmptyVin Oct 31, 2008 1:32 am Scris de Yami-chan

» Ce limbi straine invatati la scoala?
Parerea voastra EmptyVin Oct 31, 2008 1:24 am Scris de Yami-chan


Parerea voastra

3 participan?i

In jos

Parerea voastra Empty Parerea voastra

Mesaj Scris de Endorphin Mar Iul 08, 2008 4:26 pm

Well eu inca nu am inceput sa citesc manga-ul T.T dar anime-ul mi-a placut foarte mult, cel putin cat a aparut din el xD Grafica e destul de buna, nu pot zice ca e perfecta dar e destul de buna xD Imi place foarte mult povestea, mai ales ca e cu vampiri si mie imi place tot ce e legat de ei xD n_n Imi plac personajele care sunt bine conturate, desi in anime vorbesc cam mult si e mai putina actiune x.x' si asta poate deveni enervant uneori xD Totusi cred ca se putea mai bine O_O'' parca ii lipseste acel ceva care te atrage foarte mult x.x'
Endorphin
Endorphin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 391
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Stare de spirit : *.*
Data de inscriere : 11/06/2008

https://ussetsu-drop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Tahrik Vin Iul 11, 2008 9:32 am

nime-ul nu m-a impresionat nici pe departe fata de manga ,care este de nota 10 .
Deci grafica ,well nu e la fel ca cea din manga adica a disparut expresivitatea din ochii lui Yuuki ,Zero nu e nici pe departe la fel de hot O.o' iar Kaname dunno parca trebuia un pic mai cute ^^' .Coloana sonora in rest, opening-ul foarte kewl .On/Off l-au realizat foarte bine ^^ si ending-ul ,vocea lui Wakeshima Kanon ,e foarte diferita si sa fiu sincera melodia Still Doll e foarte potrivita realizand-o pe Yuuki ca fiind Elegant Ghotic Lolita ^^ .Personajele anime-ului sunt interesante ,desi in manga sunt cum am mai spus sunt mult mai bine realizati ,am ajuns cu anime-ul la ep 13 [God trebuiau sa fie 2 sezoane ca altfel murea ] ^^ si cu manga-ul la chapter 41 . Este un anime interesant [manga-ul rocks my soul] si merita vizionat ^^ .
Ceea ce ador la mintea geniala a lui Hino Matsuri este faptul ca nu s-a axat pe un singur personaj ci pe umm "triunghiul" Yuuki-Zero-Kaname ,ceea ce face anime-ul de o calitate superioara la fel si manga-ul .
Personajele mele preferate sunt: Idol-sempai [Aidou Hanabusa] this guy is very kewl and funny ^^ ,Ichiru *drools* he's the most smexy ,Zero ,Yuuki ,Shiki ,Ichijou si Chairman [nu-i stiu numele real O.o' but he's *drools* without glasses] .
Personaje care nu-mi plac: Kaname [i really hate him] ,Ruka O_< ,Seiren *Lmao* si atata ,dar fara ele anime-ul nu ar mai avea farmec ^^ .
Desi episoadele se dau mult prea rapid ,din cate stiu sunt doua sezoane O.O" ,sau cel putin asa am inteles scuzati informatiile false ^^" ,dar asa am inteles eu ,iar manga-ul *ugh* apare destul de greu si acest lucru ma sacaie si ma exaspereaza .
Per total e un anime de nota 8 pentru mine dar manga-ul de 10++++++ .Mai ales ca sunt o fana a cuplului Zeki [Zero x Yuuki ] ,So in rest povestea este complexa ,fiind shojo O.O ,imi place foarte mult chiar daca prefer shounen ,mai ales subiectul ,care este despre vampiri .So VK FTW ! ppl !!
Tahrik
Tahrik
Vampire Newbie
Vampire Newbie

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 10/07/2008

http://anime-illusions.do-talk.com

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Kimberli Sam Aug 16, 2008 6:23 pm

Vampire Knight (ヴァンパイア騎士(ナイト), Vanpaia Naito?) Este o shōjo manga și anime serii scrise de Matsuri Hino. The series premiered in the January 2005 issue of LaLa magazine and is still on-going. Seria premiered in ianuarie 2005 Numarul de Lala și este în continuare revista on-going. Chapters are collected and published in collected volumes by Hakusensha , with seven volumes currently released in Japan. Capitolele sunt colectate și publicate în volumele colectate de către Hakusensha, cu sapte volume prezent, lansat in Japonia. The manga series is licensed in English by Viz Media . Serie de manga este licențiat în limba engleză de către viz Media. The English adaptation premiered in the July 2006 issue of Viz's Shojo Beat magazine, with the collected volumes being published on a quarterly basis. Adaptarea în limba engleză premiered în iulie 2006 Numarul de viz's Shojo Beat revista, cu volume colectate fiind publicate pe trimestrial. Two drama CDs were created for the series, as well as a thirteen episode anime adaptation. Două drama CD-uri au fost create pentru a serii, precum si a unui episod anime treisprezece adaptare. Produced by Studio DEEN , the anime series' first season aired in Japan on TV Tokyo between April 7 , 2008 and June 30 , 2008 . Produs de Studio DEEN, seria anime "primul sezon din Japonia difuzate la TV Tokyo între 7 aprilie 2008 și 30 iunie 2008. The second season will start airing on the same TV station in October 2008. [1] The anime uses many of the same voice actors as were used for the drama CDs. Cel de-al doilea sezon va începe airing pe aceeași TV in octombrie 2008. [1] anime utilizează multe din aceeași voce ca actorii au fost folosite pentru CD-uri de drama.
Kimberli
Kimberli
Kawaii Vampire
Kawaii Vampire

Numarul mesajelor : 215
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum