Ussetsu Drop
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» What Anime Eyecolor would you have
Credeti ca Light a procedat corect? EmptyDum Noi 23, 2008 12:46 am Scris de Yami-chan

» ce fel de inger esti?
Credeti ca Light a procedat corect? EmptyDum Noi 23, 2008 12:37 am Scris de Yami-chan

» Who Are Your Celebrity Sisters?
Credeti ca Light a procedat corect? EmptyDum Noi 23, 2008 12:35 am Scris de Yami-chan

» Schimbarea nick-ului
Credeti ca Light a procedat corect? EmptyDum Noi 02, 2008 8:05 am Scris de |~ReFLuXy~|

» Intreviu cu Yami
Credeti ca Light a procedat corect? EmptySam Noi 01, 2008 10:44 pm Scris de Yami-chan

» Ohayo!
Credeti ca Light a procedat corect? EmptySam Noi 01, 2008 10:38 pm Scris de Yami-chan

» Rate the anime pics
Credeti ca Light a procedat corect? EmptyVin Oct 31, 2008 1:46 am Scris de Yami-chan

» Colegii tai
Credeti ca Light a procedat corect? EmptyVin Oct 31, 2008 1:32 am Scris de Yami-chan

» Ce limbi straine invatati la scoala?
Credeti ca Light a procedat corect? EmptyVin Oct 31, 2008 1:24 am Scris de Yami-chan


Credeti ca Light a procedat corect?

4 participan?i

In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de Endorphin Mar Iul 08, 2008 3:38 pm

Pai mie nu mi se pare ca a procedat corect, chiar daca ii ucidea pe criminali, el ce era atunci? O.O' dorea o lume mai buna nu? ok poate ar fi reusit sa o faca, dar totusi devine cam obsedat de chestia asta cu ucisul criminarilor si astfel devine un personaj enervant.
Endorphin
Endorphin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 391
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Stare de spirit : *.*
Data de inscriere : 11/06/2008

https://ussetsu-drop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Re: Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de SaRu-chan Mar Iul 08, 2008 4:03 pm

Uhm..nu am aceeasi parere...as spune ca procedeaza corect...dar...exagereaza prea mult...nu devine enervant....eu tot am tinut cu el O_O=))))))) nu stiu ce sa mai zic....raman la ideea ca a exagerat...
SaRu-chan
SaRu-chan
Silver Vampire
Silver Vampire

feminin Numarul mesajelor : 504
Varsta : 29
Data de inscriere : 08/07/2008

http://nanna-project.omgforum.net

Sus In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Re: Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ Mier Iul 09, 2008 2:19 pm

Light sincer mi se pare un personaj dezgustator din mai multe motive x.x'.La inceput imi placea modul in care gandea deoarece era oarecum asemanator cu al meu.Dar apoi pur si simplu a inceput sa mi se faca sila cand il vedeam.Idea lui e idioata, penibila si nu in ultimul rand:imposibila.De ce?
E idioata si penibila pentru ca nu ar fi rezolvat nimic daca scapa de toti criminali.Adica, rly now, la ce bun?Daca toata lumea era buna and etc incercati sa va ganditi ca totul ar fi fost plictisitor.Nu poate sa existe numai bine pe lume.
Imposibila pentru ca nu avea cum sa faca asta chiar daca avea death note-ul.Poate reusea el cumva sa scape de toti criminalii din Japonia, dar cum avea sa faca cu ceilalti din tot restul lumii?Ii era imposibil chiar si cu ochii pe care ar fi putut sa ii ia de la Ryuk.Pe langa asta sunt multi criminali al caror nume nici nu il putea afla so asta e inca o dovada ca ideea lui e imposibila.
Si nu in ultimul rand:chiar daca ar fi reusit sa creeze lumea aceea a lui imaginara, odata si odata tot ar fi murit pentru ca Death Note-ul nu te face nemuritor x.x.Ce s-ar fi intamplat apoi?^.~'
Yuki Sou ~
Yuki Sou ~
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 100
Varsta : 33
Localizare : Gianism ~
Stare de spirit : nyappy n_n
Data de inscriere : 09/07/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Re: Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de Blue Rose Mier Iul 09, 2008 8:40 pm

La inceput, nu aveam nimica cu Light, sincer nici acuma nu am nimic cu el. Dar, cand a inceput sa devina obsedat de ucisul criminalilor, mi s-a parut total absurd, si am inceput sa il cam displac.
Blue Rose
Blue Rose
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 86
Varsta : 30
Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Credeti ca Light a procedat corect? Empty Re: Credeti ca Light a procedat corect?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum