Ussetsu Drop
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» What Anime Eyecolor would you have
L vs. Light EmptyDum Noi 23, 2008 12:46 am Scris de Yami-chan

» ce fel de inger esti?
L vs. Light EmptyDum Noi 23, 2008 12:37 am Scris de Yami-chan

» Who Are Your Celebrity Sisters?
L vs. Light EmptyDum Noi 23, 2008 12:35 am Scris de Yami-chan

» Schimbarea nick-ului
L vs. Light EmptyDum Noi 02, 2008 8:05 am Scris de |~ReFLuXy~|

» Intreviu cu Yami
L vs. Light EmptySam Noi 01, 2008 10:44 pm Scris de Yami-chan

» Ohayo!
L vs. Light EmptySam Noi 01, 2008 10:38 pm Scris de Yami-chan

» Rate the anime pics
L vs. Light EmptyVin Oct 31, 2008 1:46 am Scris de Yami-chan

» Colegii tai
L vs. Light EmptyVin Oct 31, 2008 1:32 am Scris de Yami-chan

» Ce limbi straine invatati la scoala?
L vs. Light EmptyVin Oct 31, 2008 1:24 am Scris de Yami-chan


L vs. Light

+5
Yuki Sou ~
~error heroin~
Sora Real Angel
SaRu-chan
Endorphin
9 participan?i

In jos

L vs. Light Empty L vs. Light

Mesaj Scris de Endorphin Mar Iul 08, 2008 3:36 pm

Pe care il alegeti xD

Cu siguranta il aleg pe L...pentru ca e preferatul meu din tot anime-ul si e un tip genial si e un pic iesit din comun...deci imi place mult. Imi place inteligenta lui si cum priveste lucrurile tot timpul, imi place calmul cu care rezolva totul, nu se enerveaza si e sigur pe ceea ce face.
Light devine foarte enervant pana la urma, chiar daca la inceput era destul de dragut >.< devine mult prea obsedat de Death Note.

Deci il aleg pe L.
Endorphin
Endorphin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 391
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Stare de spirit : *.*
Data de inscriere : 11/06/2008

https://ussetsu-drop.forumgratuit.ro

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de SaRu-chan Mar Iul 08, 2008 4:09 pm

L... :-s e intelgient si ciudatenia [felul cum sta si cum tine telefonu`] il face special....e frumos....e mai inteligent decat Light si moareeee X.x' L vs. Light 88167
dar vorbeam despre chestiile bune L vs. Light 938100 uhm....ma rog..il aleg pe L ^_^
SaRu-chan
SaRu-chan
Silver Vampire
Silver Vampire

feminin Numarul mesajelor : 504
Varsta : 29
Data de inscriere : 08/07/2008

http://nanna-project.omgforum.net

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de Sora Real Angel Mar Iul 08, 2008 9:19 pm

L e raspunsu meu,Light e prea rautatea pura...:( nua te vazut cat sa folsoit de oameni mai ales de saraca Misa care-l iubea atat de mult.Si L e cel mai inteligent dintre ei doi si dragutel.
Sora Real Angel
Sora Real Angel
Vampire Newbie
Vampire Newbie

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/07/2008

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de ~error heroin~ Mier Iul 09, 2008 4:12 am

Light nu era rau la inceput,dar cand o prins carnetu la mana lui...si pe Ryuk lo avut ca o "sluga" pt el...si-o luat lumea in cap si so decis sa omoare oamenii in prostie ca cica erau prea multa lume rea.Si pe la sfarsit era numit ca "Zeu" al lumii.Mikami il credea pentru ca ii era frica ca Light sa nu-l omoare pe Mikami...
Oricum tot anime-ul si manga e foarte "complicat" pentru un un copil mic care nu intelege si foarte genial L vs. Light 38982
~error heroin~
~error heroin~
Bronze Vampire
Bronze Vampire

Numarul mesajelor : 416
Data de inscriere : 08/07/2008

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ Mier Iul 09, 2008 2:14 pm

am sa incep in primul rand cu Light.Desii nu imi place sa recunosc,din anumite privinte chiar seman cu el si la inceput chiar eram de partea lui in legatura cu faptul ca in lumea asta exista foarte multi oameni care ar merita sa moara.Dar Light devine obsedat de death note si ajunge intr-un final sa devina chiar el un criminal...obsesia asta e prea mare si de aceea nici nu a realizat ca nu ar fii reusit nici o data sa faca o lume perfecta,fara criminali.Apoi de cand si-a pierdut atunci memoria tot ce a facut a fost sa joace teatru.I-a castigat increderea lui L prin trucurile lui si l-a ajutat sa il ucida pe Kyosuke Higuchi,care deveniste de asemenea kira.
Apoi chiar daca o urasc pe Misa si mi-se pare un personaj stupid,nu cred ca merita ca Light sa se poarte asa.Tot ce a facut a fost sa se foloseasca,practic de ea pentru a construii acea lume despre care vorbea el.

L...ei bine este un personaj interesant ce este drept.Este cam enervant faptul ca toata lumea il place pentru faptul ca el este mai diferit,dar majoritatea il place dupa doar cateva episoade,fara sa stie intr-adevar nimic despre el.Anyway nici nu am de gand sa spun lucruri care nu se afla in anime,ci doar in manga sau nici chiar in manga.Am sa spun doar ca este un personaj inteligent si pe langa asta nu la fel de obisnuit si normal ca si Light.Am ajuns sa vad Death Note de 23 de ori si am citit mult mangaurile...la inceput l-am considerat doar ciudat dar apoi mi s-a parut chiar un personaj nebun.Ador modul in care gandeste si de asemenea face uneori niste fete foarte inocente si dezorientate (in special in manga)...apoi acele replici care mi-au placut mereu...de asemenea si atunci cand spune lucruri de genul "Stupid Matsuda".

In concluzie il voi alege pe L,chiar daca are atat de multi fani care nu stiu nimic despre el X.X...si nu spun ca toti sunt asa,ci ma refer la majoritatea care au argumente stupide in genul "Imi place L pentru ca e un geniu,e mai ciudat si manganca multe dulciuri" -.-"
And yeah stiu ca majoritatea veti zice ca poate spun ca nu stiti nimic despre el in general doar ca sa ma dau mare dar nu e asa pentru ca nu ar avea nici un rost..X.x..spun asta pentru ca intr-adevar asa este ^.~
Yuki Sou ~
Yuki Sou ~
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 100
Varsta : 33
Localizare : Gianism ~
Stare de spirit : nyappy n_n
Data de inscriere : 09/07/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de Blue Rose Mier Iul 09, 2008 8:43 pm

Ok, de data asta recunosc ca il aleg pe L. Adica daca Light nu ar fi fost asa de obsedat de ucis criminali, cu siguranta l-as fi ales pe el, dar cum comportamentul sau cam lasa de dorit, ramane L, deocamdata.
Blue Rose
Blue Rose
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 86
Varsta : 30
Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de EllaFromHell Vin Iul 11, 2008 12:45 pm

Il aleg pe Light...e foarte dragutz si inteligent^_^.Si L e sooper dragutz dar totusi Light mi se pare mai bun^_^.Chiar dak a ajuns prea departe cu omorurile el a incercat sa faca doar lucruri bune.El omora doar criminali care totusi meritau asta L vs. Light 684859
EllaFromHell
EllaFromHell
Bronze Vampire
Bronze Vampire

feminin Numarul mesajelor : 253
Varsta : 30
Localizare : In hell
Data de inscriere : 10/07/2008

http://www.elirulzzz.piczo.com

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de doris Joi Iul 17, 2008 9:33 am

Clar..il aleg pe L
Mi-a placut de la inceput
Este inteligent si are o gandire mai ...altfel
Are un stil foarte ciudat....in unele momente pare nebun...sau ma rog,in majoritatea L vs. Light 942220 dar imi place....

Si Light imi place...dar nu lafel de mult ca L
Poate ca la-s fi ales pe el daca nu era asa de ...nebun
Totusi...el se gandea la binele omenirii dar nu era drumul cel bun...
doris
doris
Vampire Newbie
Vampire Newbie

feminin Numarul mesajelor : 41
Data de inscriere : 16/07/2008

http://music-is-our-life.forumsmusic.com/index.htm

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de Kimberli Sam Aug 02, 2008 4:45 pm

light , mai incape indoiala , imi place ca este u personaj foarte bine realizat cu un coportament tipic realist , ma rog cat se paote sa fie realist un personaj din death note ( adik nu exista death note ) si well , e cred eu cel mai bine reealizat personaj L vs. Light 263993
Kimberli
Kimberli
Kawaii Vampire
Kawaii Vampire

Numarul mesajelor : 215
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

L vs. Light Empty Re: L vs. Light

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum