Ussetsu Drop
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» What Anime Eyecolor would you have
Pareri ... EmptyDum Noi 23, 2008 12:46 am Scris de Yami-chan

» ce fel de inger esti?
Pareri ... EmptyDum Noi 23, 2008 12:37 am Scris de Yami-chan

» Who Are Your Celebrity Sisters?
Pareri ... EmptyDum Noi 23, 2008 12:35 am Scris de Yami-chan

» Schimbarea nick-ului
Pareri ... EmptyDum Noi 02, 2008 8:05 am Scris de |~ReFLuXy~|

» Intreviu cu Yami
Pareri ... EmptySam Noi 01, 2008 10:44 pm Scris de Yami-chan

» Ohayo!
Pareri ... EmptySam Noi 01, 2008 10:38 pm Scris de Yami-chan

» Rate the anime pics
Pareri ... EmptyVin Oct 31, 2008 1:46 am Scris de Yami-chan

» Colegii tai
Pareri ... EmptyVin Oct 31, 2008 1:32 am Scris de Yami-chan

» Ce limbi straine invatati la scoala?
Pareri ... EmptyVin Oct 31, 2008 1:24 am Scris de Yami-chan


Pareri ...

+4
~error heroin~
Sora Real Angel
SaRu-chan
Endorphin
8 participan?i

In jos

Pareri ... Empty Pareri ...

Mesaj Scris de Endorphin Mar Iul 08, 2008 3:35 pm

E un anime superb, ideea e foarte buna si personajele sunt grozave. Imi place
ca ideea acestui anime ar putea face totusi o referire si la realitate, s-ar putea
referi la cei care si-au pierdut speranta si vor sa se razbune, nu printr-un
Death Note sau cu ajutorul spiritelor, dar ar putea omora pentru a se razbuna.
Are si fantezie si logica intr-un fel, e un anime foarte bun.Ador grafica si coloana sonora a acestui anime.
Endorphin
Endorphin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 391
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Stare de spirit : *.*
Data de inscriere : 11/06/2008

https://ussetsu-drop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de SaRu-chan Mar Iul 08, 2008 4:13 pm

Da....grafica si coloana sonora sunt geniale
Toate episoadele sunt interesante
Dar pe mine m-a enervat faptul ca au murit TOTI...bah...da' TOTI...>_> ma rog...in afara de Mikami,Misa...mai multi=))
Dar ma rog...anime-ul asta e genial si o sa ramana mereu printre cele mai bune!
SaRu-chan
SaRu-chan
Silver Vampire
Silver Vampire

feminin Numarul mesajelor : 504
Varsta : 29
Data de inscriere : 08/07/2008

http://nanna-project.omgforum.net

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de Sora Real Angel Mar Iul 08, 2008 9:22 pm

E dragut anime-ul si umpic horror. Pareri ... 139745 Mi-a plkacut ideea,si vad ac e popular.Da sa recunosc al inceput il iubeam ..desi pe al sfarsit nu prea mi-a mai placut,nuj de ce.
Sora Real Angel
Sora Real Angel
Vampire Newbie
Vampire Newbie

Numarul mesajelor : 26
Data de inscriere : 08/07/2008

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de ~error heroin~ Mier Iul 09, 2008 4:08 am

pentru ca se sfarseste foarte sec,adica moare personajele principale L si Light.Iar Near si Mello raman "regi lumii"...Misa e prea proasta sa fie o Kira>>'
Sincer e asa de idioata fata aia...no pot suporta...
In schimb L e in top la mine Pareri ... 942220
E cel mai destept si plus de asta tot anime-ul e foarte genial,cred ca e prin topurile de anime prin Japonia si chiar e foarte popular cum s-a mai si spus.
~error heroin~
~error heroin~
Bronze Vampire
Bronze Vampire

Numarul mesajelor : 416
Data de inscriere : 08/07/2008

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ Mier Iul 09, 2008 2:16 pm

(^^^)erm... O_O
Spoiler:
Acest anime as putea spune sincer ca este chiar genial.Deja ma saturasem sa vad numai animeuri fantastice,cu tot felul de chestii imposibile,supranaturale si magie...iar Death Note il consider animeul prefect pentru mine.Are extrem de multa logica si imi place asta foarte mult deoarece nu e totul bazat pe actiune si stupizenii din astea cum e in alte animeuri.
Grafica este superba si imi place extrem de mult cum sunt realizate personajele.Este un stil unic si imi place foarte mult...plus ca imi plac animeurile in genul Shonen,mai mult decat cele Shoujo.
Coloana sonora,ce sa mai spun.Este minunata.In special openingurile si endingurile,in special primele.Sunt de la Nightmare si au fost primele mele melodii (exceptand LivEvil) si imi plac extrem de mult pentru ca sunt printre cele mai bune de la ei,si nu mi-a trecut nici acum obsesia.Celelalte au fost de la Maximum the Harmone si trebuie sa recunosc ca mi-au placut si acestea dar nu mai mult decat primele...au fost destul de bune desi se tipa cam mult in ele ceea ce e un pic cam deranjant(cel putin pentru mine).
Ideea este foarte buna si de asemenea originala.Urasc sa vad ca cineva spune ca Death Note e plagiat dupa Jigoku Shoujo(am cunoscut multe persoane care spun asta) pentru ca nu e deloc adevarat,dar nu am sa stau acum sa fac off topic aici..X.x...
Ce e drept daca Mello,Near si poate si Matt nu apareau dupa moartea lui L in episodul 25,animeul nu mai era deloc bun...L e un personaj important chiar daca unii nu il suporta,fiindca fara el animeul nu ar mai fii fost cum este.Si la fel si la Light si la toate personajele.Chiar daca unele sunt mai putin placute datorita lor animeul este asa.
Logica aceea care nu lipseste nici macar dintr-un episod,care e prezenta inca din primul episod face animeul un pic cam greu de inteles in special pentru cei mai mici,dar in acelasi timp este si foarte captivant si din ce in ce mai interesant pentru cei ce il inteleg...chiar daca nu pare Death Note e un anime destul de greu de inteles.
Anyway mie imi place extrem de mult si il consider in continuare o creatie geniala.Nu pot decat sa il felicit pe Tsugumi Ohba pentru ideea geniala si pe Takeshi Obata pentru felul in care a realizat personajele.
Si eu zic ca ar fii minunat sa va uiati la Death Note pentru ca e un anime ce depaseste clar nota de 10.
Yuki Sou ~
Yuki Sou ~
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 100
Varsta : 33
Localizare : Gianism ~
Stare de spirit : nyappy n_n
Data de inscriere : 09/07/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de Blue Rose Mier Iul 09, 2008 8:41 pm

Mi-a placut mult coloana sonora de la acest anime. Adica de multe ori imi dadea furnicaturi si mi se ridica parul de pe mine. e un anime foarte bun, pshihologic, foarte reusit, care stie sa te tina in suspans, nu gluma.
Blue Rose
Blue Rose
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 86
Varsta : 30
Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de EllaFromHell Vin Iul 11, 2008 12:52 pm

Soopaer marfa animeu.Printre preferatele,o poveste sooper si imi place e putin horror.Coloana sonora n-am cuvinte e geniala mai ales aceea care este mai screamo.imi place mult k te captiva sa te uiti si la ep urmator si te tinea in suspans mereu.
EllaFromHell
EllaFromHell
Bronze Vampire
Bronze Vampire

feminin Numarul mesajelor : 253
Varsta : 30
Localizare : In hell
Data de inscriere : 10/07/2008

http://www.elirulzzz.piczo.com

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de Kimberli Sam Aug 02, 2008 4:48 pm

este unul dintre cele mai bune ani-uri pe care leam vazut vreodat , si ma incanta faptul ca nu este cu personaje care vorsa faca numai bine pentru toti oameni etc este un anime cu oameni maturi care trateaza situatia in cel mai serios mod cu putinta , si nu fac nimic exagerat , well pacat ca au fost atat de putine episoade No
Kimberli
Kimberli
Kawaii Vampire
Kawaii Vampire

Numarul mesajelor : 215
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

Pareri ... Empty Re: Pareri ...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum