Ussetsu Drop
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» What Anime Eyecolor would you have
Pareri EmptyDum Noi 23, 2008 12:46 am Scris de Yami-chan

» ce fel de inger esti?
Pareri EmptyDum Noi 23, 2008 12:37 am Scris de Yami-chan

» Who Are Your Celebrity Sisters?
Pareri EmptyDum Noi 23, 2008 12:35 am Scris de Yami-chan

» Schimbarea nick-ului
Pareri EmptyDum Noi 02, 2008 8:05 am Scris de |~ReFLuXy~|

» Intreviu cu Yami
Pareri EmptySam Noi 01, 2008 10:44 pm Scris de Yami-chan

» Ohayo!
Pareri EmptySam Noi 01, 2008 10:38 pm Scris de Yami-chan

» Rate the anime pics
Pareri EmptyVin Oct 31, 2008 1:46 am Scris de Yami-chan

» Colegii tai
Pareri EmptyVin Oct 31, 2008 1:32 am Scris de Yami-chan

» Ce limbi straine invatati la scoala?
Pareri EmptyVin Oct 31, 2008 1:24 am Scris de Yami-chan


Pareri

3 participan?i

In jos

Pareri Empty Pareri

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ Mier Iul 09, 2008 2:36 pm

Am ascultat Nightmare prima oara anul trecut , cam prin mai cand m-am apucat sa ma uit la Death Note.Pot spune ca am fost obsedata cateva luni intregi ( si inca ma sunt ) de the WORLD si o cantam cam in fiecare zi . Aceiasi poveste a fost apoi si cu Alumina . De cand le-am ascultat prima oara am ramas pur si simplu obsedata de vocea lui Yomi , incat urmatoarele saptamani deja cautam poze . Am aflat intr-un sfarsit cum se numeste trupa si ce anume canta si am inceput sa caut melodii . Dupa the WORLD si Alumina , prima melodie pe care am ascultat-o a fost livEVIL , tot in aceiasi luna . Am ramas cu gura cascata cand am auzit-o pentru ca mi sa parut de-a dreptul geniala ( si admiratia mea a crescut si mai mult pe parcurs ce am ascultat-o mai mult ) .
Ceea ce m-a atras la ei a fost in mare parte originalitatea . Versurile sunt pur si simplu geniale si ma regasesc cam in toate , mai mult sau mai putin , depinde , dar in cele scrise de Yomi ma regasesc in totalitate .
Solo-urile superbe ale lui Sakito sunt un alt motiv pentru care imi place Nightmare atat de mult . Sunt geniale .
Apoi , desigur vocea lui Yomi . Este unica si reuseste mai mereu sa ma calmeze ( desigur nu vorbesc de melodii ca Vice , Grave , 5+1=? , Yaen sau Jishou pentru ca acolo in mod sigur nu ma pot calma ) .
Imi place extrem de mult stilul lor , pentru ca exact cum am spus si mai sus este original dar in acelasi timp foarte interesant .
Ascult Nightmare in primul rand pentru ca imi place si in al doilea rand pentru ca mereu ma ajuta sa ma calmez si sa trec peste lucrurile grele .
Alt ceva care as putea spune ca imi place foarte mult ar fi membrii . Fiecare sunt originali si interesanti in felul lor si fara unul dintre ei Nightmare nu ar mai fi Nightmare . As spune in concluzie ca imi place fiecare dintre ei in egala masura , dar nu si Yomi , deoarce aici nu mai e egalitate , pentru faptul ca pur si simplu nu pot sa nu il respect .
Chiar daca nu sunt fan de foarte mult timp ( adica , sa fim seriosi exista si fani de vreo 5 ani sau chiar 8 ) ii admir pentru tot ceea ce au reusit sa faca si astept sa vad si ce vor mai realiza pe viitor .
So ~ yay ~ for Nightmare and gammbaatteee ^_______________^
Yuki Sou ~
Yuki Sou ~
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 100
Varsta : 33
Localizare : Gianism ~
Stare de spirit : nyappy n_n
Data de inscriere : 09/07/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Endorphin Mier Iul 09, 2008 2:39 pm

^ ce multe ai de spus de Naito @.@
De ce? Well:
Eu am ascultat prima data Nightmare din pura intamplare. Nu stiu ce cautam pe YouTube cu "nightmare" si atunci i-am vazut ^^ Asta se intampla anul trecut, cam pe vremea asta ^^ Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Grave. Melodia aia e grozava si vocea lui Yomi suna atat de bine @.@
Deci pur si simplu m-am indragostit de melodia aia *m-am indragostit de o melodie ... >.>*
Imi placea stilul lor, nu ca acum nu mi-ar mai place >.<, cum aratau, cum cantau...sunt absolut geniali.
Asa ca am inceput sa caut mai multe melodi de la ei si date despre ei. Prima data cand l-am vazut pe Hitsugi m-am gandit "Wtf...ce-i cu omul asta plin de pierce-uri pe fata" dar in timp a inceput sa-mi placa foarte mult de el, de el si de Sakito. Prima data cand am vazut un video al lor nu m-am uitat la Yomi, care canta ... m-am uitat la Sakito...ce scumpic este. Well Sakito e preferatul meu.
Deci a inceput sa-mi placa foarte Naito, si incet au intrat in viata mea ^^
Si versurile sunt geniale si foarte originale ^^ si solo-uile lui Saki...un motiv in + pentru care imi place Naito.
Endorphin
Endorphin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 391
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Stare de spirit : *.*
Data de inscriere : 11/06/2008

https://ussetsu-drop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de SaRu-chan Mier Iul 09, 2008 2:49 pm

Etto...eu...nu ascult Nightmare chiar de un an dar ascult...
Uhm...nu-mi amintesc prima oara cand i-am ascultat O_O ...tot ce-mi amintesc e ca m-au cucerit complet...si eu tot la Sakito ma uitam si atunci nu-mi placea de Hitsugi.....dar pe parcurs a devenit obsedata de el ^_^ e cel mai original jrocker pe care-l stiu <3 aham...am ascultat prima oara the world....si o ascultam in fiecare zi de multe ori...ii dadeam repeat :)) si tot nu ma plictiseam de ea....si apoi cu alumina....no way...nici acum nu m-am plictisit de ele :X
Uhm :-? cam atat am avut de spus :D
SaRu-chan
SaRu-chan
Silver Vampire
Silver Vampire

feminin Numarul mesajelor : 504
Varsta : 29
Data de inscriere : 08/07/2008

http://nanna-project.omgforum.net

Sus In jos

Pareri Empty Re: Pareri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum