Ussetsu Drop
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Septembrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» What Anime Eyecolor would you have
Parerea voastra EmptyDum Noi 23, 2008 12:46 am Scris de Yami-chan

» ce fel de inger esti?
Parerea voastra EmptyDum Noi 23, 2008 12:37 am Scris de Yami-chan

» Who Are Your Celebrity Sisters?
Parerea voastra EmptyDum Noi 23, 2008 12:35 am Scris de Yami-chan

» Schimbarea nick-ului
Parerea voastra EmptyDum Noi 02, 2008 8:05 am Scris de |~ReFLuXy~|

» Intreviu cu Yami
Parerea voastra EmptySam Noi 01, 2008 10:44 pm Scris de Yami-chan

» Ohayo!
Parerea voastra EmptySam Noi 01, 2008 10:38 pm Scris de Yami-chan

» Rate the anime pics
Parerea voastra EmptyVin Oct 31, 2008 1:46 am Scris de Yami-chan

» Colegii tai
Parerea voastra EmptyVin Oct 31, 2008 1:32 am Scris de Yami-chan

» Ce limbi straine invatati la scoala?
Parerea voastra EmptyVin Oct 31, 2008 1:24 am Scris de Yami-chan


Parerea voastra

4 participan?i

In jos

Parerea voastra Empty Parerea voastra

Mesaj Scris de Endorphin Mar Iul 08, 2008 3:42 pm

Este un anime destul de bun. O ador pe Lucy si povestea ei.
Totusi anime-ul e putin cam infricosator, dupa parerea mea, dar e destul e
complex si plin de suspans...plecand de la personaje si grafica pana la
muzica si toate celelalte.
Unele chestii sunt destul de greu de inteles...si mi-a luat ceva timp sa inteleg ce vrea sa zica in unele episoade >.<
Sfarsitul
a fost destul de dragut si mi s-a parut potrivit pentru acest anime si
mi-a placut destul de mult...nu-mi venea sa cred ca se termina >.<
Endorphin
Endorphin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 391
Varsta : 30
Localizare : Versailles
Stare de spirit : *.*
Data de inscriere : 11/06/2008

https://ussetsu-drop.forumgratuit.ro

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Yuki Sou ~ Mier Iul 09, 2008 8:27 pm

Anyway, sa nu mai fac offtopic...
Anime-ul asta e unul dintre preferatele mele inca de anul trecut, si inca nu vreau sa il scot de pe lista XD.
Totusi, eu nici acum nu imi pot da seama la ce se refera numele anime-ului Elfen Lied inseamna Cantecul Elfilor.Ma gandeam ca e posibil sa se refere la Lilium care este si openingul
Spoiler:

Anyway, in ce priveste ideea anime-ului as spune ca imi place foarte mult.Este originala si in acelasi timp interesanta.Personajele sunt bine realizate, nu chiar originale, but anyway.
Imi place mult de Lucy pentru ca e un personaj destul de original, iar ideea cu Nyu mi se pare interesanta XD.
Coloana sonora si grafica au fost foarte bune, chiar se numara printre preferatele mele.Openingul il ador @_@ . Endingul nu mi se pare prea bun, nici prima oara cand l-am auzit nu prea mi-a placut XD
Yuki Sou ~
Yuki Sou ~
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 100
Varsta : 33
Localizare : Gianism ~
Stare de spirit : nyappy n_n
Data de inscriere : 09/07/2008

http://eclipse-project.1talk.net/

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Blue Rose Mier Iul 09, 2008 8:49 pm

Deci melodia de inceput care este in limba latina e pur si simplu o idee geniala. Adica sa fim sinceri, unde a-ti mai vazut voi, un asa opening(adica se deosebeste complet de originalele openinguri care le stim noi, de la alte animeuri). Cat despre anime, e unul foarte bun. Chiar daca e cam bloody, povestea e fascinanta, si foarte interesanta. Cat despre sfarsit nu mai spun...
Blue Rose
Blue Rose
Chibi Vampire
Chibi Vampire

feminin Numarul mesajelor : 86
Varsta : 30
Data de inscriere : 09/07/2008

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Kimberli Sam Aug 16, 2008 5:48 pm

fen lied (エルフェンリート, Erufen Rīto?) Este o japoneza manga serii create de autor manga Lynn Okamoto. A thirteen-episode anime television series adaptation based on the manga was produced by the studio ARMS and broadcast on TV Tokyo from July to October 2004; the anime was later licensed in North America on DVD by ADV Films . Un episod treisprezece-anime seriale de televiziune de adaptare, pe baza manga a fost produs de studio de arme și difuzate la TV, Tokyo, începând din iulie până în octombrie 2004; anime a fost de mai târziu licențiat în America de Nord de pe DVD-ul de ADV Films. The
anime started before the manga was complete; as a result, the plot
differed between the two, especially towards the ending of the story. La început, înainte de anime manga a fost completă; ca urmare, teren diferă între cele două, mai ales spre sfârșitul poveștii. In 2005, a special original video animation , written to occur between the tenth and eleventh episodes of the series, was released. În 2005, un film de animație în original, scris să aibă loc între a zecea și a unsprezecea episoade din serie, a fost lansat. The title is literally German for "Elves' Song", or more properly translated "Song of the Elves", and takes its name from the poem Elfenlied and the German word lied , a classical - romantic poem or musical work. Titlul este literalmente german pentru "Elves" cântec ", sau mai corect tradus" cântec de Elves ", și ia numele de la poezia Elfenlied și cuvântul german mintit, o clasică - romantică, poemul sau muzicale. Elfen Lied revolves around the interactions, views, emotions, and discrimination between humans and the diclonius, a mutant
species similar to humans in build but distinguishable by two
cat-ear-like horns and "vectors", transparent arms which can pass
through air and objects at high speed. Elfen lied este orientat catre interacțiunile, opinii, emoții, și discriminare între oameni și diclonius, un mutant
specii similare, pentru a construi în om, dar deosebit de
două-ureche-pisică, precum și coarne "vectori", transparente de arme
care pot trece prin aer și obiecte de la mare viteză. The series is centered around the teenage Diclonius girl " Lucy ", said to be the first Diclonius, being rejected by humans and her subsquent murderous vengance upon them. Seria este centrat in jurul adolescentă Diclonius girl "Lucy", a declarat de a fi primul Diclonius, fiind respinse de către oameni și ei subsquent murderous Vengeance asupra lor.
Kimberli
Kimberli
Kawaii Vampire
Kawaii Vampire

Numarul mesajelor : 215
Data de inscriere : 11/07/2008

Sus In jos

Parerea voastra Empty Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum